Pro více informací volejte:

777 895 835

Kontakt
Hlavní 1, Veleň
250 63 Praha – Východ
777 895 835
info@jezdeckyklub-elite.cz
Každý rok pořádáme tradiční intenzivní jezdecká soustředění.

V roce 2020 se můžete těšit na:

  1. Soustředění – správný sed, termíny: 6. – 10. 7. 2020 (plně obsazeno),  27. 7. – 31. 7. 2020 (plně obsazeno)
  2. Všestranné intenzivní soustředění, termíny: 13. 7. – 17. 7. 2020 (plně obsazeno), 10. 8. – 14. 8. 2020 (plně obsazeno)
  3. Skokové soustředění, termíny: 20. 7. – 24. 7. 2020 (plně obsazeno),  3. 8. – 7 .8. 2020 (plně obsazeno),  17. 8. – 21. 8. 2020 (plně obsazeno)

Všechna soustředění budou probíhat od pondělí do pátku v intenzitě dvoufázové práce s koněm. Pokroku v dané disciplíně se tedy budeme věnovat dvakrát denně. Každý jezdec bude mít na soustředění přiděleného koně, se kterým bude pracovat celé soustředění.

Cena za soustředění: 4500,- Kč

V ceně soustředění nejsou zahrnuty obědy, je však možné je přiobjednat.

Soustředění – správný sed

Bez správného sedu není správného ježdění. V jezdeckém světě ovšem panuje spousta mýtů, se kterými se pak při výcviku setkáváme, a které se snažíme zuby nehty jezdcům vymluvit a následně rozličné zlozvyky přeučit. Přitom bez správného sedu není spokojený kůň, pomůcky nefungují – jezdec si připadá, že už nezvládne dát „víc holeně“, už vůbec ne „se uvolnit a nechat se nést, splynout s koněm“. Odpovězte sami sobě, zda zvládáte používat pomůcky v pořadí sed, holeň a pak teprve ruka. Zda uvolněně komunikujete s koněm ve všech chodech a jste u toho oba v rovnováze. Pokud si nejste jisti byť v jediné otázce, toto soustředění je pro vás správnou volbou! 🙂

V rámci soustředění budeme individuálně posuzovat problémy jezdecké dvojice a podle toho i rozvrhneme práci – čeká nás lonžování jak v sedle, tak na madlech, jízdárenská práce, ale i práce v rozmanitém terénu.

Všestranné intenzivní soustředění

Ať už jsou vaše jezdecké ambice jakékoli, pevné a komplexní základy by měly být pro samostatnou práci s koněm samozřejmostí. V kolbišti je velmi dobře viditelná jezdecká dvojice bez drezůrní průpravy a naopak, těžko si v terénu poradíte bez řádného jezdeckého výcviku. Každý jezdec na tomto soustředění bude mít šanci si vyzkoušet základy drezury, parkuru i práci v terénu – v těchto disciplínách se budeme během soustředění posouvat vpřed a intenzivně pracovat na odstranění zlozvyků a chyb. Harmonogram soustředění bude poskládán podle přihlášených jezdeckých dvojic, na míru jejich potřebám/nedostatkům.

Soustředění není vhodné pro úplné začátečníky. Jezdec by měl ovládat koně ve všech chodech. Pokud jezdec cítí, že ne vše je stoprocentní, je pro něj všestranné soustředění tou pravou volbou. V tomto termínu přivítáme i jezdce, kteří mají ambice složit si zkoušky základního výcviku jezdce.

 

Skokové soustředění

Soustředění si klade za cíl zlepšení výsledků na parkuru. Soustředění je určeno pro jezdce, kteří se skákáním začínají, stejně tak pro pokročilé jezdce, kteří již mají menší či větší zkušenosti s parkurovým skákáním.

V rámci intenzivních pěti dní se zaměříme na kavaletovou práci – na přímých čarách, obloucích, kruzích – zaměříme se při tom na prostupnost, uvolněnost koně, rovnováhu, jemné pomůcky. Sed jezdce a rovnováhu prověří skoková gymnastika – skokové řady, kombinace, distance – zaměřeno na rytmus, prostupnost, uvolněnost, vedení koně a počítání. Závěrečný den bude patřit překonání celého parkuru.

Fotogalerie z minulých ročníků